Prisijunk prie šio klubo! Būdamas jo nariu tu galėsi:

• Diskutuoti su bendraminčiais klubo forume;
  • Talpinti, komentuoti bei vertinti nuotraukas klubo galerijoje;
  • Taplinti video, kurti renginius, reikšti nuomonę klubo apklausose bei naudotis daugybe kitų naudingų funkcijų.
Iš viso įrašų: 68

Kaip apsaugoti pomidorus nuo fitoftorozės nenaudojant cheminių preparatų?

Autorius:
userPhoto

Sukurta: 2010-03-26 11:20
Neegzistuojantis vartotojas
2010-03-26 11:20

Kasmet auginu  apie100 pomidorų krūmų. Pati sėju, auginu daigus. Renkuosi brangias hibridines veisles, tačiau  įpusėjus vasarai - vistiek  augalai suserga. Neapseinu be chemikalų. Bandžiau česnakų nuovirą, bet nepadėjo. Pasidalinkime savo patirtimi, gal  jūs darote ką nors kitaip?

Julija Žakevičiūtė-Matulienė

Pasisakymų: 31

Sukurta temų: 0

2010-03-30 10:39

Auginu ir aš daug pomidorų. Vienintelis dalykas ką pastebėjau, kad reikia dažniau vėdinti. Aš net ir nakčiai palieku atviras duris. Juk pomidorams svarbiausia, kad jie nebūtų laistomi iš viršaus ir kad kuo mažiau drėgmės gautų lapai. Dar labai svarbu genėti. Kai jie užmezga pomidoriukus, tai pas mane šiltnamy styro tik stiebai su pomidorais. Lapai yra tik viršūnėse, kur dar neužmegzti pomidorai, Žodžiu, kuo mažesnės "džiunglės", tuo didesnė tikimybė, kad pomidorai nesusirgs. Tai čia tik mano pastebėjimai. Tai nereiškia, kad aš esu absoliučiai teisi

2010-03-30 15:33

Aš geniu irgi, bet pirmiausia tuos pažąstinius ūglius. Palieku tik vieną stiebą, jeigu tai indeterminantinė veislė, bet aš pašalinu tik apatinius lapus. Na, dar stengiuosi ligotus lapus nukarpyti. O , kad visus lapus nupiauti tai čia gal jau rudeniop? Visokios literatūros esu prisiskaičiusi, bet  kas iš to? Kažkas padeda, o kažką matyt neteisingai pati darau.  Man labai norisi užauginti  daržoves be chemijos, bet niekaip neišeina. O ir šiltnamis pas mane plėvelinis, nors ir labai erdvus ir aukštas, tačiau kondensatas renkasi ant lubų...Nakčiai aš vasarą visada palieku atviras duris ir langelius, bet matyt per mažai  vėdinasi.

roma birgerienė

Pasisakymų: 1

2010-03-30 16:36

aš irgi kasmet auginu savo pamidorus, bet daigus perku, labai patinka kekiniai. Užpernai derlius buvo nerealus, o praeitais metais tai pusę vasaros suso, o antroj pusėj  nei iš šio nei iš to atsigavo ir turėjau jų sočiai iki vėlaus rudenio, kadangi nuskabiau ir viršūnes tai visi ir nunoko.

2010-03-30 17:12

Kekiniai man irgi labai patinka. Matyt pernai tik vasaros pabaigoje sausesni orai buvo, todėl jie ir atsigavo. Pomidorams , ypač nokstant drėgmės daug nereikia. Aš dar buvau tokį eksperimentą padariusi.  Dviejų litrų talpos plastikiniams buteliams nupjoviau dugnus ir

įbedžiau šalia pomidoro krūmo - tuo galu į žemę kur kamštelis (žinoma kamštelį nuėmus ). Visą  dviejų litrų butelį pripilu vandens, palaukiu kol susigeria ir jeigu reikia, tai  pripildau dar.Jeigu pomidoras jau atsigėrė, tai vanduo butelyje dar būna ir suteka lėtai tik tada, kad šaknys pačios paprašo. Žemė prie stiebo išlieka sausa ir taip renkasi mažiau kondensato. Deja, aš pabandžiau tai tik su keliais daigais. Šiemet  bandysiu su visais. O ir patogu,jeigu tenka kur nors išvažiuoti - pomidorams palieki vandens ir jie patys ''pasilaisto'', tik gal taros reikia didesnės.

2010-03-30 19:58

Geriausiai tinka 5 litrų talpa . Išbandytas dalykas. Labai pravertė, kai keliavome po Latviją (o namie tarnaitės nebuvo )

Elena Lučinskienė

Pasisakymų: 14

2010-04-07 12:11

Ačiū už patirtį su buteliais.Nežinojau tokio būdo.

Su maru aš visaip kovoju: profilaktiškai purškiu česnako,svogūnų antpilu,ūkišku muilu,kalio permanganatu,neseniai iš bendradarbės girdėjau,kad reikia 5-10 cm nuo žemės kiekvieną stiebą perdurti vario laideliu(?!)-nebandžiau...

Internete radau žinių apie pomidorų gydymą homeopatijos pagalba.Esąs toks vaistas Ocinum basilikum.Aš jau pernai juo domėjausi,bet Vilniaus vaistinėse jo nebuvo,tik Kaune.

Būtų galima išbandyti, jei nėra labai brangus.

Pernai šiltnamyje pomidorai gerai augo,o lauke visus išroviau-o buvo tokie gražūs,jau su vaisiais- taip buvo gaila.

Dabar  mano bute -tikras šiltnamis:auga pomidorai,pipirai,agurkai,aguročiai, salotos,prisisėjau gėlių,vakar vyras jau darė ant palangės II aukštą.

Sode dar nebuvau,nes tolokai nuo namų-apie 20 km,bet labai laukiu lauko darbų. 

2010-04-07 12:35

Elenute, Ocinum basilicum - tai čia reikia ieškoti vaistinėse? Gal tai koks bazilikų ekstraktas... Bet jeigu, kartais jį surasčiau, tai gal žinote kaip jį naudoti? Ar purkšti ar laistyti? O apie varį tai aš irgi esu girdėjusi - gal ir padeda, bet kažkaip baisu  badyti tą augalą. Pas mane jau irgi viskas užgriozdinta namuose augalais. Auga pomidorai, saldieji pipirai, porai, salierai,keletas rūšių vienmečių gėlių, o taip pat ir trys artišokų daigai. Na, o agurkinių daržovių tai aš dar nesėjau,dar vis delsiu kažko...O dar kur  brokoliai, kalafiorai ir visokios kt.daržovės ir gėlės Labai laukiu irgi tų visų lauko darbų , nors prisidirbu  tada tiek, kad skauda  visą kūną, bet vistiek jaučiuosi  laiminga. O ir nuo nemigos gerai padeda.

2010-04-08 09:13

Mielosios, net pavydu skaityti, kad opas jus viskas veša... Pas mane pavasariais vyksta kova su vyru dėl palangių, tad tenka viską auginti "per kraują" . Tačiau aš nenusimenu. Vistiek visko užauga į valias. Dabar gi turiu tik pomidorus, salierus ir gėles. Na o dėl skausmų po darbų taip pat tenka pasijusti nekaip. Bet "kenčiančiam-dangus"

Jadvyga Rekuvienė

Pasisakymų: 4

2010-04-08 11:29

Šaunuolės, smagu pasiskaitinėti kaip sekasi jums.

Pas mane tai dabr pilnas balkonas. Jis pašiltintas ir įstiklintas , vyras pridaręs lentynų, tai  dėl užsiauginimo neturiu vargo.

Plastmasinius butelius naudoju, man patinka, aš įkišu prie kiekvieno pomidoro, taip pat  stengiuosi , kad kuo mažiau butų  lapų , jau geneju dažnai , skinu lapus , kurie jau matau kad susisuks ar paligos, liejant stengoiuosi kad nepapaultų ant lapų , didele reikšmę turi vėdinimas ,o rugpjūčio pradžioje nukerpu viršūnes,auginu įvairių rūšių, kad būtų ir ankstyvų ir vidutinio ankstyvumo ir vėlyų, kaip prigyja, dar neturi vaisių imu ir nupurškiu, nežinau , bet man atrodo , kad jau toks laikmetis , kad visokiom varnalėšų ir dilgėlių ir česnakų tinktūrom neamčija, jau mutavę tie visi kenkejai

Elena Lučinskienė

2010-04-08 17:01

Dėl bazilikų...

Straipsnį internete paskelbusi gydytoja homeopatė,taip kad galima įžiūrėti,jei labai norėsi ,asmeninį profesinį interesą.Bet--

Juk išbandyti nieko nekainuoja.Į kibirą vandens,sako,reikia dėti tik 1 žirnelį šio vaisto.Pagaliau,galima daryti bazilikų nuovirą-apie tai rašoma tame pačiame straipsnyje.Be to,bazilikai sodinami tiesiog šalia pomidorų.

Aš esu nusipirkusi gal 3 pakelius baziliko sėklų,tik vis neprisiruošiu pasisėti.Man diascija nenori dygti,aš šiemet pirmą kartą sėjau.O gal ji tiesiog ilgai dygsta?

Dar apie lauko darbus...Tai viena iš nedaugelio gyvenimo veiklos sričių,kai iš karto matai savo darbo rezultatus.O tai juk tai labai svarbu-matyti savo darbo rezultatus...Och,tada tookį pasitenkinimą jauti!!!

O apie bazilikus radau internete per google įvedusi žodžius "pomidorų maras".Ir jūs pasiskaitykit...

2010-04-09 14:02

Ačiū, miela Jadvyga, būtinai pasiskaitysiu ir aš. Na o kas dėl viršūnių nuskabymo, tai tikrai nebeverta jų palikti, nes tik lapai auga, o pomidoriukai nebespėja užaugti iki tų reikalingų 60 - 70 procentų normalaus dydžio, tad ir nebeprinoksta  

Arūnas Simanavičius

Pasisakymų: 35

Sukurta temų: 3

2010-04-19 11:08

Julija Žakevičiūtė-Matulienė 2010-03-30 10:39 rašė:

Auginu ir aš daug pomidorų. Vienintelis dalykas ką pastebėjau, kad reikia dažniau vėdinti. Aš net ir nakčiai palieku atviras duris. Juk pomidorams svarbiausia, kad jie nebūtų laistomi iš viršaus ir kad kuo mažiau drėgmės gautų lapai. Dar labai svarbu genėti. Kai jie užmezga pomidoriukus, tai pas mane šiltnamy styro tik stiebai su pomidorais. Lapai yra tik viršūnėse, kur dar neužmegzti pomidorai, Žodžiu, kuo mažesnės "džiunglės", tuo didesnė tikimybė, kad pomidorai nesusirgs. Tai čia tik mano pastebėjimai. Tai nereiškia, kad aš esu absoliučiai teisi

Absoliuti tiesa!

S J
S J

2010-04-23 10:02

Julija Žakevičiūtė-Matulienė 2010-04-08 09:13 rašė:

Mielosios, net pavydu skaityti, kad opas jus viskas veša... Pas mane pavasariais vyksta kova su vyru dėl palangių, tad tenka viską auginti "per kraują" . Tačiau aš nenusimenu. Vistiek visko užauga į valias. Dabar gi turiu tik pomidorus, salierus ir gėles. Na o dėl skausmų po darbų taip pat tenka pasijusti nekaip. Bet "kenčiančiam-dangus"

na ,o mano dirbtuvėse dideli langai ir plačios palangės,saulės(kai ji yra)pakanka ir net būdavo pavasarį,kad reikia langus dangstyti nuo saulės ,kitaip dega daigai.Tai problemų šeimoje nėra dėl to

S J
S J

2010-04-23 10:07

roma birgerienė 2010-03-30 16:36 rašė:

aš irgi kasmet auginu savo pamidorus, bet daigus perku, labai patinka kekiniai. Užpernai derlius buvo nerealus, o praeitais metais tai pusę vasaros suso, o antroj pusėj  nei iš šio nei iš to atsigavo ir turėjau jų sočiai iki vėlaus rudenio, kadangi nuskabiau ir viršūnes tai visi ir nunoko.

taip,pernai kiek žinau pas visus pomidorai suso,o šiemet Lietuvoj daigai sunkiai dygsta. Viršūnes galima nuskabyti tik kai kurioms veislėms

S J
S J

2010-04-23 10:10

Danutė Ir ne tik 2010-03-30 17:12 rašė:

Kekiniai man irgi labai patinka. Matyt pernai tik vasaros pabaigoje sausesni orai buvo, todėl jie ir atsigavo. Pomidorams , ypač nokstant drėgmės daug nereikia. Aš dar buvau tokį eksperimentą padariusi.  Dviejų litrų talpos plastikiniams buteliams nupjoviau dugnus ir

įbedžiau šalia pomidoro krūmo - tuo galu į žemę kur kamštelis (žinoma kamštelį nuėmus ). Visą  dviejų litrų butelį pripilu vandens, palaukiu kol susigeria ir jeigu reikia, tai  pripildau dar.Jeigu pomidoras jau atsigėrė, tai vanduo butelyje dar būna ir suteka lėtai tik tada, kad šaknys pačios paprašo. Žemė prie stiebo išlieka sausa ir taip renkasi mažiau kondensato. Deja, aš pabandžiau tai tik su keliais daigais. Šiemet  bandysiu su visais. O ir patogu,jeigu tenka kur nors išvažiuoti - pomidorams palieki vandens ir jie patys ''pasilaisto'', tik gal taros reikia didesnės.

va čia gal ir tikrai gera įdėja,turiu daug bambalių,tai reiks padaryt,čia visai logiška mintis.

S J
S J

2010-04-23 10:15

Danutė Ir ne tik 2010-04-07 12:35 rašė:

Elenute, Ocinum basilicum - tai čia reikia ieškoti vaistinėse? Gal tai koks bazilikų ekstraktas... Bet jeigu, kartais jį surasčiau, tai gal žinote kaip jį naudoti? Ar purkšti ar laistyti? O apie varį tai aš irgi esu girdėjusi - gal ir padeda, bet kažkaip baisu  badyti tą augalą. Pas mane jau irgi viskas užgriozdinta namuose augalais. Auga pomidorai, saldieji pipirai, porai, salierai,keletas rūšių vienmečių gėlių, o taip pat ir trys artišokų daigai. Na, o agurkinių daržovių tai aš dar nesėjau,dar vis delsiu kažko...O dar kur  brokoliai, kalafiorai ir visokios kt.daržovės ir gėlės Labai laukiu irgi tų visų lauko darbų , nors prisidirbu  tada tiek, kad skauda  visą kūną, bet vistiek jaučiuosi  laiminga. O ir nuo nemigos gerai padeda.

kai mėgiamas darbas ar uėsiėmimas tai niekas nebaisu,tada ir darboholiku patampi,kad net sveikatos sutrikimų nebepastebi

S J
S J

2010-04-23 10:58

Pomidorams labai svarbu skersvėjis,šitam reikalui reikia daryti kitam šiltnamio gale langelį.Esu padaręs ir stoglangius su automatiniu pakėlimu(tai tokie tepaliniai stūmokliai kaip autto bagažinėse-parsiduoda baldų furnitūros parduotuvėse,tie stūmokliai kai per karšta patys pasikelia ir nusileidžia kai vėsiau).Jei šiltnamis iš stiklo tai jį geriau nupurkšti ar nutepti kokiu nors murzinu vandeniu(bet tai teks daryti vos ne pastoviai,nes toks daiktas ant stiklo neilgai laikosi).Galima panaudoti stipriai atskiestus dažus.Čia todėl,kad stiklas yra labai skaidrus ir pradeda degti lapai,atsiranda ligos. Norint išvengti chemijos,tai yra homeopatinė priemonė(Australų gamybos)jūros žolių pagrindu(pavadinimą vėliau parašysiu,dirbtuvėj indas tai nepamenu pavadinimo).Jis geras tuom,kad atstoja ir trašas ir skatina šaknų vystįmasį(kas labai svarbu vegetacijos pradžioje),juo galima purkšti.Vilniuje tik dviejose vietose mačiau parduodant.Negalima žemės paruošimui, kur bus sodinami pomidorų daigai,naudoti mėšlo,nes tada pomidorai pradeda eiti į lapus,čia tik bulvėms tinka,nes joms reikia lapų ir šaknų,o ne vaisių.Aš daug veislių neauginu(neeksperimentuoju smarkiai).Tokiu atveju ilgainiui perpranti augalų savybes.Norint turėti mažiau vargo geriausi auginti hibridines veisles.Yra pomidorų veislių kurių nereikia skabyti(pažastų).O su tuo skabymu tai čia vėl savi niuansai,negalima persistengti.reikia žinoti kuriuos lapus galima nugenėt,o kuriuos būtinai reikia palikti,nes lapai yra kaip šviesos baterija kuri pakrauna augalą.Teisingai,kai jau atsiradę vaisiai tai jiems tada lapų kaip ir nereikėtų,nes vaisiams tada reikia tiesioginės šviesos.Glima palikti vos du-tris lapelius palei vaisių.Didelius lapus patartina visada nuimti.Lapus reikia skabyti ryte,tada greičiau užsitraukia žaizda.Na ir vos ne kiekviena veislė reikalauja savotiškos priežiūros ir savaime aišku daug kantrybės,darbo ir svarbiausia daug meilės.Aš su savo augalais ir pasikalbu,ir paglostau juos.

2010-04-23 12:31

Genėjimo ypatumus tikrai teko pastebėti. Na o su ta meile, tikrų tikriausia teisybė. Jie tikrai jaučia dėmesį. Kai tik kurią nors dieną atsainiai pasielgiu su augalais, kitąsyk ir ne iš blogos valios tai įvyksta, tai rezultati išsyk matosi . Pamenu mano mama eidavo specialiai pomidorų pajudinti, nes tuomet jie daugiau mezga... Taigi skersvėjis matyt ir atlieka šį darbą.

2010-04-23 16:06

O  man jau šiemet  su pomidorų daigais nesiseka. - kai tik pašvietė saulutė ir jie ''nusibaigė''...ne visi, bet bijau, kad ir kitiems to neatsitiktų. Juk per lango stiklą - tai ne visai tiesiogiai saulė šviečia? Dėl viso pikto patraukiau  juos toliau. Bet juk jiems šviesa yra labai svarbi.. Matyt reikėjo pratinti palaipsniui, bet jau kiek metų auginu ir niekada  to nedariau. Kas čia jiems dabar atsitiko...

Iš viso įrašų: 68

Turkija 2011

Patiko nuotrauka? Įvertink!

Reklama Sukurk savo